Białystok 2010 – piąte i drugie miejsce Ciechana

W ostatni weekend (12-13 czerwca) bularze spotkali się w Białymstoku, by walczyć o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych nr 1. W sobotę, w turnieju tripletów udział wzięło 10 drużyn. Grał każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna o nazwie Żoliborz z Warszawy. Na drugiej pozycji uplasowała się Zemsta Teściowej z Białostockiego Klubu Petanque.  Obie drużyny miały tyle samo zwycięstw. O kolejności zdecydowały małe punkty. Z brązem wyjechał z Białegostoku triplet Gibusy. Piąte miejsce z pięcioma zwycięstwami wywalczyła ekipa z Klubu Petanki Ciechan.
W niedzielę zmierzyły się w Białymstoku dublety.  Zawody zakończyły się sporą niespodzianką, bo zmagania wygrali juniorzy z Białostockiego Klubu Petanque. W pokonanym polu zostawili faworytów turnieju, ekipę Ciechan 2 pod wodzą Artura Bobińskiego – 13:9. Trzecie miejsce po zaciętym boju z Zemstą Teściowej wywalczyli zawodnicy z Gib (13:12). Rewelacyjnie spisały się również juniorki z Klubu Petanki Ciechan. Sweet Girls (Magdalena Bobińska, Kinga Walczewska) awansowały do rundy finałowej.
Jarosław Jabłoński
Dziękujemy Jarkowi za relację, dodam tylko, że organizatorzy zasłużyli na serdeczne podziękowania i gratulacje za świetną organizację i taką samą atmosferę. Zdjęcia z turnieju możecie obejrzeć na portalu MM Białystok oraz w naszej galerii.