9 miejsce Ciechana na międzynarodowym turnieju w Kownie

 

Gracze z 7 krajów (Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Francji, Szwajcarii, Polski) wzięli udział w dwudniowym  (31.07-01.08) Międzynarodowym Turnieju Petanque w Kownie. Jak zwykle gościnni i dobrze zorganizowani gospodarze spisali się świetnie – zawody przebiegały w przyjacielskiej, sportowej atmosferze. Sobotni turniej tripletów, w którym startowało 27 ekip, wygrała litewska drużyna „A3 VALETAI“ (Tautvydas Alenskas, Linas Budrikas, Algis Petrauskas). W niedzielę spośród 35 zespołów najlepszy okazał się, także litewski, dublet „Autukai“ (Nerijus Kukcinavičius, Justas Bogdanovičius). Polskę reprezentowali gracze z Białegostoku, Gib, Śremu, Starogardu Gdańskiego i Ciechanowa.

Nie najgorzej wypadła drużyna Ciechana. Triplet w składzie Artur Bobiński, Katarzyna i Mariusz Stawiccy zakończył turniej tripletów w fazie eliminacyjnej z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami; w finale B dwa razy wygraliśmy, raz przegraliśmy.

W turnieju dubletów Artur Bobiński i Mariusz Stawicki wygrali 7 pojedynków, przegrali tylko jeden. W eliminacjach zajęliśmy 3 miejsce, niestety porażka z estońską drużyną Maestro pozwoliła nam wyłącznie na grę o miejsca 9-16. W tej „drabince” okazaliśmy się najlepsi i w końcowym rozrachunku zajęliśmy 9 miejsce.

Jeśli tylko pojawią się wyniki szczegółowe, zamieścimy do nich linki. Mamy nadzieję, że niezwykłą atmosferę tych rozgrywek przybliżą Wam zdjęcia:

Turniej tripletów.

Turniej dubletów.

Fotki na witrynie www.petanque.net.pl

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim organizatorom turnieju, w którym udział jest nie tylko sportowym wyzwaniem, ale po prostu wielką przyjemnością.

Sveikiname turnyro nugaletojus. Dekojame organizatoriams, o taip pat visiem Draugam is Lietuvos uz sukurta puikia turnyro atmosfera! Iki susitikimo Ciechanove!