Ciechan o… rzut od awansu

Bulerzy Ciechana nie poszli w ślady szczypiornistów Juranda i jako beniaminek utrzymali się w rozgrywkach II ligi petanque. Co więcej, ciechanowianie – wskazywani przez wielu fachowców jako główny kandydat do spadku, bez „stranieri” i z dwoma debiutantami w składzie – byli w Śremie o krok od awansu do I ligi! Do szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa w ostatnim meczu z MKP Myślenice… Ostatecznie skończyło się – tylko i aż – na 6 miejscu.

 

 

Niebiesko-biało-pomarańczowi rozpoczęli turniej w Śremie od dwóch zwycięstw: z L’Equipe Bytom Odrzański 7-5 i Petanką Wrocław 8-4 i zajmowali pozycję lidera. Potem jednak przyszły minimalne porażki z K.S. Petanque Jedliną i DBK Dębica po 5-7, po których spadli na trzecie miejsce. Po zwycięstwie z Sudetami Boguszów-Gorce 8-4 i awansie na pozycje wicelidera pewnym było, że Ciechan się utrzymał w lidze. Porażka w 6. rundzie 2-10 z Sokołem Wrocław nie przekreśliła szans na awans. Warunkiem koniecznym by to osiągnąć było zwycięstwo w ostatnim meczu z Myślenicami minimum 8-4. Niestety, doświadczeni gracze z miasta nad Rabą okazali się zbyt mocnym rywalem. Wygrywając z drużyną znad Łydyni10-2 zapewnili sobie zwycięstwo w lidze.

Liga była w tym roku niezwykle wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że do ostatniej kolejki aż pięć ekip miało szanse na awans, a dwie walczyły między sobą w bezpośrednim pojedynku o utrzymanie. Ostatecznie obok MKP Myślenice w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywek zagra zespół z Jedliny, natomiast gorycz spadku stał się udziałem drugiego beniaminka II ligi, klubu z Boguszowa-Gorców oraz drużyny z Bytomia Odrzańskiego.

Mistrzem Polski został ŻKB Żywiec, wicemistrzem niespodziewanie Słowianka Gorzów Wielkopolski, natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się obrońca tytułu Liskowiak Lisków.

Drużyna Ciechana wystąpiła w Śremie w następującym składzie: Joanna Bobińska, Artur Bobiński, Marek Brakowiecki, Rafał Kilian, Tomasz Skrzyniecki, Witold Smoliński, Mariusz Stawicki i Mikołaj Stawicki.

Tomasz Skrzyniecki

 

TABELA II LIGI

 

  1. MKP Myślenice 10 52-32

  2. Petanque Jedlina-Zdrój 9 47-37

  3. DBK Dębica 8 42-42

  4. Sokół Wrocław 7 44-40

  5. Petanka Wrocław 7 34-50

  6. Ciechan Ciechanów 6 37-47

  7. Sudety Boguszów-Gorce 5 42-42

  8. L’Equipe Bytom Odrz. 4 38-46

Wszystkie wyniki: www.petanque.pl