Victoria Ciechana pod Grunwaldem!

 

Tylko rok trwała kwarantanna bulerów Ciechana w III lidze. „Pomarańczowo-biało-błękitni” pewnie wygrali turniej w Mielnie – nie tym nadmorskim, ale  oddalonym o 5 km o historycznych Pól Grunwaldzkich. Victoria grunwaldzka w wykonaniu klubu znad Łydyni stała się faktem. Oprócz Ciechana do wyższej klasy rozgrywek awansowały Gdańskie Boule.

           W zawodach na Mazurach wystąpiło 15 zespołów reprezentujących 10 klubów z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów zostały rozegrane eliminacje, z których po dwa zespoły z każdej z trzech grup (z zaliczeniem bezpośredniego spotkania) awansowały do niedzielnego finału. Ciechanowianie pewnie wygrali grupę i zaliczonym wynikiem 12-0 nad ekipą z Chojnic awansowali do niedzielnych zmagań. Tu wystarczyły sukcesy z Trois-Boules Warszawa i Carbonem Katowice. Awans – na dwie kolejki przez zakończeniem turnieju – stał się oczywistością. W decydującym meczu o zajęcie pierwszego miejsca Ciechan rywalizował z Gdańskimi Boulami. Był to pojedynek z podtekstem, gdyż dwóch graczy klubu z Mazowsza na stałe mieszka w grodzie nad Motławą. Już po rozegraniu tripletów wiadomym było, że tryumf w turnieju przypadnie Ciechanowi (mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 8-4).

            Komplet punktów w finale i bilans 32-8 w pojedynczych grach mówi sam za siebie. Wszyscy gracze z podstawowego składu Ciechana zasłużyli za słowa pochwały. W drużynie nie było słabych punktów. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak debiutanci. Agnieszka Wolak, która jeszcze miesiąc przed turniejem nie myślała o występie w Mielnie, wygrała 14 z 16 spotkań, w których brała udział. Równie dobrze zaprezentowali się Sławek Chojnacki i – transfer znad morza – Michał Olejnik. Doświadczeni gracze też nie zawiedli – II liga dla Ciechanowa!

            Warto podkreślić również sprawną organizację turnieju. Klub Grunwald Mielno, który po raz pierwszy organizował tej rangi imprezę, jak na debiutanta spisał się znakomicie.

            Drużynę Ciechana pod Grunwaldem reprezentowali: Agnieszka Wolak, Sławomir Chojnacki, Paweł Jankowski,  Michał Olejnik, Witold Smoliński, Mariusz Stawicki oraz Julita Sasin, Artur Bobiński, Marcin Sasin, Tomasz Skrzyniecki, Marek Stopczyński i Michał Wolak.

 

WYNIKI FINAŁU

  1. Ciechan Ciechanów 10 pkt (52-8)
  2. Gdańskie Boule 8 pkt (43-17)
  3. Carbon Katowice 5 pkt (27-33)
  4. Trois-Boules Warszawa 3 pkt (20-40)
  5. ChTPF Chojnice 2 pkt  (17-43)
  6. BKP Białystok 2 pkt (21-39).

Tomasz Skrzyniecki

Galeria zdjęć: FB.

Komplet wyników: www.petanque.pl