III miejsce Ciechana na zimowym turnieju w Kownie

Już w zeszłym roku bulerzy z Ciechanowa wybierali się na jeden z zimowych turniejów organizowanych przez brać petankerów znad Niemna, przeszkodziły wtedy wyjątkowo obfite opady śniegu. Co się odwlokło, to nie uciekło i 22 stycznia zameldowaliśmy się na zawodach zorganizowanych w jednym z magazynów położonych w przemysłowej dzielnicy Kowna. Organizatorom udało się przystosować go do gry w stopniu, który pozwalał chwilami zapomnieć o zimowej aurze na zewnątrz i o tym, że rywalizujemy na betonowej nawierzchni, przykrytej grubą folią i wysypanej żwirkiem.

W zawodach wystartowało 18 zespołów z Kowna, Szawli, Smoleńska i Ciechanowa. Klub Petanki reprezentowały dwa dublety: White Ciechan [Witold Smoliński, Mariusz Stawicki] oraz Black Ciechan [Artur Bobiński, Marek Brakowiecki]. Cztery rundy szwajcara wyłoniły finałową ósemkę. White Ciechan z dwoma wygranymi zajął 7 miejsce, Black Ciechan – z taką samą ilością wygranych, ale gorszym Buchholzem – 12.

W ćwierćfinale „biali” pokonali zaprzyjaźniony kowieński team A3, niestety w półfinale musieli uznać wyższość Rosjan ze Smoleńska (pod wodzą odwiedzającego turnieje w Polsce i na Litwie Olega Petrova). Jak się okazało, rosyjski team pod nazwą Forte zwyciężył w całym turnieju, White Ciechan zaś zajął trzecie miejsce po zwycięstwie nad Litwinami z Szawli. Ciechan Black mozolnie piął się po drabince finału B, przegrał jednak ostatni mecz i w efekcie zajął miejsce 10.

Wyjazd oprócz niewątpliwych walorów turystycznych i sportowych pozwolił odświeżyć kontakty z graczami z Litwy, którzy zapowiedzieli swą liczną reprezentację na turniejach w Ciechanowie. A zatem – do zobaczenia!

Zdjęcia: w galerii.