Ciechanowianie na Memoriale Martina Wintera

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować udział zawodników KP Ciechan Ciechanów w tegorocznym turnieju petanque w Kownie. Skromniejsza niż zwykle reprezentacja Ciechana w postaci tripletu Norco w składzie Hubert Kilian, Rafał Kilian i piszący te słowa w dniu 4 sierpnia 2012r. wzięła udział w I Memoriale Martina Wintera, przedwcześnie zmarłego szwajcarskiego trenera kadry Litwy. Obok drużyn z Francji, Szwajcarii,  Łotwy, Polski i oczywiście Litwy znaleźli się zawodnicy z Rosji, Włoch, Holandii, a nawet z Indii.

Trzy zwycięctwa i 9 miejsce nie dały nam prawa gry w fazie play-off.  Ta sztuka udała się natomiast 3 drużynom Białostockiego Klub Petanque, które niestety w ćwierćfinałach musiały uznać wyższość rywali.

Ostatecznie turniej wygrali Szwajcarzy przed Francuzami i gospodarzami turnieju. Nam pozostała mała satysfakcja w postaci zwyciętwa w turnieju B. Zacna uroczytość i honory ojca chrzestnego panny Anny Smolińskiej, jakie w niedzielę pełnił Rafał, nie pozwoliły nam na wzięcie udziału w rozgrywanym w dniu 5 sierpnia 2012r. turnieju dubletów.

Tak oto tradycyjne więzi łączące bulerów z Ciechanowa i Kowna zostały podtrzymane.  

Relacja na portalu "Gazety Współczesnej": zobacz.

Artur Bobiński