Miesiąc: Październik 2010

Bez kategorii, News

Petankowe babie lato w Ciechanowie

Ciechanowskie “Jesienne Boules” mają krótką, ale – jak się wydaje – już wartą uwagi tradycję. Od dwóch lat przyjeżdżają do Ciechanowa petankerzy z wielu ośrodków w Polsce, aby powoli (i niechętnie!) żegnać się z kulkami przed przerwą zimową. Doskonale wiemy, że przerwa ta ma w istocie iluzoryczny charakter, bo pomimo istnienia zaledwie kilku miejsc w Polsce, w których można uprawiać stalową wersję petanki pod dachem, gramy długo, niekiedy nawet cały rok – czy to przyodziani w wielowarstwowe “cebulki” na mrozie, czy to w soft-petanque w krótkich spodenkach i podkoszulkach. Faktem jest jednak, że ostatnie zawody oficjalnego kalendarza Polskiej Federacji Petanque właśnie zakończyły się w Ciechanowie.

W sobotę i niedzielę (9-10 października) do grodu nad Łydynią przybyli zawodnicy z Warszawy, Łodzi, Gdańska, Białegostoku, Owidza, Czarnej Wody, Gib, Starogardu Gdańskiego i Smoleńska reprezentujący łącznie 11 klubów. Szczególnie miłym zaskoczeniem okazała się obecność Rosjan, którzy pokonali samochodem tysiąc kilometrów, aby spędzić z nami petankowy weekend. Może to być zapowiedź częstszych wizyt (i rewizyt oczywiście!), choć odległość odrobinę studzi zapał…

9 października, w sobotę, do turnieju dubletów zgłosiło się 30 zespołów.

Mroźny poranek szybko przeszedł w piękne złotojesienne południe, a gry, pomimo wyjątkowej złośliwości komputera, która spowodowała opóźnienie startu i konieczność ponownego losowania drużyn, toczyły się bez zakłóceń. Pięć rund rozegranych systemem szwajcarskim pozwoliło na wyłonienie 16 zespołów, które awansowały do fazy play-off. Oto wyniki eliminacji:

 

 

1 La’Petarde(18) [Mirosław Kurek, Daniel Planche]- 5 (15)
13:1(2) 13:2(3) 13:4(26) 13:2(19) 9:7(15)
2 Synergy(15) [Artur Pacześniak, Marian Jarmondowicz]- 4 (17)
13:4(24) 13:8(22) 13:8(12) 13:1(8) 7:9(18)
3 Panowie Młodzi Dwaj(22) [Artur Bobiński, Marcin Sasin]- 4 (13)
13:3(9) 8:13(15) 13:0(30) 13:1(26) 13:10(19)
4 Farhen(5) [Zbigniew Hennig Leszek Farjaszewski]- 4 (13)
13:8(10) 13:1(7) 3:13(19) 11:8(21) 8:7(17)
5 Krepost'(8) [Oleg Petrov, Yuriy Kostin]- 4 (12)
13:8(16) 13:3(30) 13:11(21) 1:13(15) 9:5(9)
6 Gdańskie Bule(28) [Stanisław Wilk, Urszula Wilk]- 4 (8)
13:5(4) 2:13(26) 13:7(23) 12:10(20) 13:5(21)
7 Dopalacze(19) [Robert Krot, Łukasz Harmaciński]- 3 (17)
13:7(6) 13:1(23) 13:3(5) 2:13(18) 10:13(22)
8 La’Petarde Hooligans(17) [Piotr Gąska, Marcin Wronowski- 3 (15)
13:11(13) 12:13(11) 13:3(2) 13:7(10) 7:8(5)
9 Zemsta Teściowej(9) [Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko. Miłosz Karbowski]- 3 (14)
3:13(22) 13:6(24) 13:7(14) 13:2(11) 5:9(8)
10 Gibusy(10) [Andrzej Mosiewicz, Izabela Bieluczyk]- 3 (13)
8:13(5) 13:2(13) 13:9(7) 7:13(17) 13:1(26)
11 Lwiątka(2) [Urszula Klimaszewska, Mariusz Klimaszewski]- 3 (13)
1:13(18) 11:10(25) 3:13(17) 13:3(7) 12:8(20)
12 In Your Face(3) [Michał Zaniewski, Paweł Ługowski] – 3 (12)
13:2(25) 2:13(18) 9:10(20) 13:0(16) 13:8(13)
13 Faceci z Boulerbyn(11) [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński]- 3 (12)
6:10(30) 13:12(17) 13:1(6) 2:13(9) 13:2(12)
14 Kabareciarze z Wawy(6) [Cezary Zaniewski, Stanisław Iwanowski] – 3 (11)
7:13(19) 13:9(1) 1:13(11) 12:11(23) 13:9(27)
15 Atomic(26) [Patrick Chrabkowski, Claudia Chrabkowski]- 2 (18)
13:5(20) 13:2(28) 4:13(18) 1:13(22) 1:13(10)
16 Żoliborz2(21) [Zbigniew Niemczyk, Wojciech Olbrycht]- 2 (16)
13:3(27) 13:6(12) 11:13(8) 8:11(5) 5:13(28)
17 Żoliborz1(20) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk] – 2 (13)
5:13(26) 13:3(4) 10:9(3) 10:12(28) 8:12(2)
18 Sorento(7) [Dimitriy Bobov, Jevgeniy Dogadin]- 2 (12)
13:8(14) 1:13(5) 9:13(10) 3:13(2) 13:2(23)
19 Mikołajki(12) [Mikołaj Stawicki, Rafał Kilian]- 2 (11)
13:3(29) 6:13(21) 8:13(15) 11:7(30) 2:13(11)
20 Ciechan na “S”(13) [Marek Stopczyński, Tomasz Skrzyniecki]- 2 (11)
11:13(17) 2:13(10) 12:11(4) 13:6(14) 8:13(3)
21 Wacław i Zdzisław(24) [Krystian Adamski, Marcin Borcuch]- 2 (11)
4:13(15) 6:13(9) 9:13(27) 13:8(29) 13:12(30)
22 Bielany(27) [Grzegorz Zybert], Piotr Liwiński]- 2 (10)
3:13(21) 11:13(29) 13:9(24) 13:5(1) 9:13(6)
23 La’Petarde High Power(16) [Abdallah Lazhari, Daniel Gisko]- 2 (10)
8:13(8) 11:12(14) 13:6(29) 0:13(3) 13:11(4)
24 Owidz(1) [Andrzej Włodarczyk, Paweł Wesołowski]- 2 (8)
7:13(23) 9:13(6) 13:4(25) 5:13(27) 13:4(14)
25 13(30) [Wojciech Orluk, Norbert Krzywka] – 1 (15)
10:6(11) 3:13(8) 0:13(22) 7:11(12) 12:13(24)
26 Daniele(23) [Daniel Klimek, Wiesław Kleniewski]- 1 (14)
13:7(1) 1:13(19) 7:13(28) 11:12(6) 2:13(7)
27 EwCa(4) [Cezary Gut, Ewa Karlewska]- 1 (11)
5:13(28) 3:13(20) 11:12(13) 13:7(25) 11:13(16)
28 Władcy Kulek(14) [Ireneusz Gajek, Tomasz Wenski]- 1 (11)
8:13(7) 12:11(16) 7:13(9) 6:13(13) 4:13(1)
29 Fajne Ryśki(25) [Bartosz Filipczak, Ryszard Mosiewicz] – 1 (10)
2:13(3) 10:11(2) 4:13(1) 7:13(4) 13:1(29)
30 Coco Gdańsk (29) [Paweł Wilk, Anita Dulińska]  – 1 (9)
3:13(12) 13:11(27) 6:13(16) 8:13(24) 1:13(25)

W pucharowej drabince najwyżej wspięły się dwie drużyny z Warszawy: La’Petarde (Mirosław Kurek, Daniel Planche) oraz In Your Face (Michał Zaniewski, Paweł Ługowski); łodzianie z Synergy (Artur Pacześniak, Marian Jarmondowicz)  oraz ciechanowianie Panowie Młodzi Dwaj (Artur Bobiński, Marcin Sasin).  Końcowe mecze rozegraliśmy już przy sztucznym oświetleniu, co okazało się doświadczeniem wartym powtórzenia. Atmosfera tych meczy była niepowtarzalna!

Finałowe rozdanie przynosi wygraną Mirkowi Kurkowi i Danielowi Planche (13:5), w meczu o trzecie miejsce 13:10 zwycięża Synergy. Oto cała drabinka: pobierz pdf.

Końcowa klasyfikacja dubletów ukształtowała się zatem następująco:

  1. La’Petarde [Mirosław Kurek, Daniel Planche]
  2. Panowie Młodzi Dwaj [Artur Bobiński, Marcin Sasin]
  3. Synergy [Artur Pacześniak, Marian Jarmondowicz]
  4. In Your Face [Michał Zaniewski, Paweł Ługowski]
  5. Farhen [Zbigniew Hennig Leszek Farjaszewski]
  6. Zemsta Teściowej [Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko. Miłosz Karbowski]
  7. Gibusy [Andrzej Mosiewicz, Izabela Bieluczyk]
  8. Lwiątka [Urszula Klimaszewska, Mariusz Klimaszewski]
  9. Krepost’ [Oleg Petrov, Yuriy Kostin]
  10. Gdańskie Bule [Stanisław Wilk, Urszula Wilk]
  11. Dopalacze [Robert Krot, Łukasz Harmaciński]
  12. La’Petarde Hooligans [Piotr Gąska, Marcin Wronowski]
  13. Faceci z Boulerbyn [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński]
  14. Kabareciarze z Wawy [Cezary Zaniewski, Stanisław Iwanowski]
  15. Atomic [Patrick Chrabkowski, Claudia Chrabkowski]
  16. Żoliborz2 [Znigniew Niemczyk, Wojciech Olbrycht]
  17. Żoliborz1 [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk]
  18. Sorento [Dimitriy Bobov, Jevgeniy Dogadin]
  19. Mikołajki [Mikołaj Stawicki, Rafał Kilian]
  20. Ciechan na “S” [Marek Stopczyński, Tomasz Skrzyniecki]
  21. Wacław i Zdzisław [Krystian Adamski, Marcin Borcuch]
  22. Bielany [Grzegorz Zybert], Piotr Liwiński]
  23. La’Petarde High Power [Abdallah Lazhari, Daniel Gisko]
  24. Owidz [Andrzej Włodarczyk, Paweł Wesołowski]
  25. 13 [Wojciech Orluk, Norbert Krzywka]
  26. Daniele [Daniel Klimek, Wiesław Kleniewski]
  27. EwCa [Cezary Gut, Ewa Karlewska]
  28. Władcy Kulek [Ireneusz Gajek, Tomasz Wenski]
  29. Fajne Ryśki [Bartosz Filipczak, Ryszard Mosiewicz]
  30. Coco Gdańsk [Paweł Wilk, Anita Dulińska]

Niedziela to esencja petankowego babiego lata! Mroźny poranek mija szybko, za chwilę w pełnym słońcu rozgrywamy 5 rund szwajcarem. Na ciechanowskich bulodromach stawiło się trzynaście drużyn, nie było więc zbędnego pośpiechu ani tłoku. Za to towarzystwo zacne:

1 Dopalacze(5) [Robert Krot, Łukasz Harmaciński, Grzegorz Zybert]- 5 (14)
13:2(12) 13:9(3) 13:7(4) 9:6(9) 13:9(2)
2 Gibusy(9) [Andrzej Mosiewicz, Izabela Bieluczyk, Ryszard Mosiewicz]- 4 (13)
13:7(6) 7:6(1) 10:9(3) 6:9(5) 13:2(4)
3 Faceci z Boulerbyn(4) [Mariusz Stawicki, Robert Korzeniowski, Witold Smoliński]- 3 (17)
8:7(8) 11:9(2) 7:13(5) 9:8(12) 2:13(9)
4 L’Equipe Bad Boys(2) [Michał Zaniewski, Cezary Zaniewski, Stanisław Iwanowski]- 3 (16)
13:8(7) 9:11(4) 13:7(8) 13:8(13) 9:13(5)
5 Kierunkowy 42(8) [Radosław Banaszkiewicz. Artur Skórzak. Jarosław Cybulak]- 3 (13)
7:8(4) 10:8(13) 7:13(2) 13:5(1) 8:7(3)
6 La’Petarde(13) [Mirosław Kurek, Daniel Planche, Abdallah Lazhari) – 3 (12)
0:0(0) 8:10(8) 13:4(7) 8:13(2) 13:6(12)
7 3 Pancernych United(10) [Wiesław Kleniewski, Dmitriy Bobov, Marek Stopczyński]- 3 (9)
1:13(3) 0:0(0) 1:13(6) 13:12(11) 13:11(7)
8 Krepost'(3) [Oleg Petrov, Yuriy Kostin, Evgeniy Dogadin]- 2 (16)
13:1(10) 9:13(5) 9:10(9) 13:9(6) 7:8(8)
9 Patomorfolodzy(12) [Joanna Bobińska, Artur Bobiński, Marek Brakowiecki, Waldemar Golasiński]- 2 (14)
2:13(5) 12:11(6) 9:8(1) 8:9(4) 6:13(13)
10 C.E.P.(1) [Cezary Gut, Ewa Karlewska. Paweł Ługowski]- 2 (13)
13:8(11) 6:7(9) 8:9(12) 5:13(8) 0:0(0)
11 Mikołajki(7) [Mikołaj Stawicki, Daniel Klimek, Rafał Kilian]- 2 (13)
8:13(2) 13:9(11) 4:13(13) 0:0(0) 11:13(10)
12 Laguna(11) [Marek Strachota, Andrzej Bobiński, Hanna Bobińska]- 2 (10)
8:13(1) 9:13(7) 0:0(0) 12:13(10) 13:0(6)
13 Z Kurii(6) [Tomasz Skrzyniecki, Tomasz Wenski, Ireneusz Gajek]- 1 (13)
7:13(9) 11:12(12) 13:1(10) 9:13(3) 0:13(11)

Powyższe wyniki szwajcara ustalają finałową ósemkę. Play-offy przynoszą liczne niespodzianki. Warszawianie z pierwszej pozycji (Dopalacze) przegrywają z Rosjanami ze Smoleńska (ósme miejsce eliminacji), Gibusy z dwójki uległy ciechanowsko-smoleńskiemu tripletowi 3 Pancernych United (siódmemu po kwalifikacjach), faworyci z Łodzi (Kierunkowy 42) zostali pokonani przez  L’Equipe Bad Boys. W półfinałach zaś padły następujące wyniki:

Krepost’ [Oleg Petrov, Juriy Kostin, Evgeniy Dogadin]  – L’Equipe Bad Boys [Michał Zaniewski, Cezary Zaniewski, Stanisław Iwanowski] 13:5

Faceci z Boulerbyn [Mariusz Stawicki, Robert Korzeniowski, Witold Smoliński] – 3 Pancernych United [Wiesław Kleniewski, Dmitriy Bobov, Marek Stopczyński] 5:13

Finał to zdecydowane zwycięstwo Rosjan (Krepost’) nad ciechanowsko-smoleńskimi Pancernymi – 13:3.Pierwsze dwa miejsca zajęły zatem zespoły, które zamykały listę eliminacji! Gratulacje dla najlepszych i słowa uznania za determinację!

W meczu o trzecie miejsce ciechanowscy Faceci z Boulerbyn ulegli L’Equipe Bad Boys (warszawianom w 2/3 stanowiącym reprezentację Klubu Petanki Ciechan) 8:13.

Wyniki pucharowej drabinki: pobierz pdf.

Końcowa klasyfikacja turnieju tripletów:

  1. Krepost’ [Oleg Petrov, Yuriy Kostin, Evgeniy Dogadin]
  2. 3 Pancernych United [Wiesław Kleniewski, Dmitriy Bobov, Marek Stopczyński]
  3. L’Equipe Bad Boys [Michał Zaniewski, Cezary Zaniewski, Stanisław Iwanowski]
  4. Faceci z Boulerbyn [Mariusz Stawicki, Robert Korzeniowski, Witold Smoliński]
  5. Dopalacze [Robert Krot, Łukasz Harmaciński, Grzegorz Zybert]
  6. Gibusy [Andrzej Mosiewicz, Izabela Bieluczyk, Ryszard Mosiewicz]
  7. Kierunkowy 42 [Radosław Banaszkiewicz. Artur Skórzak. Jarosław Cybulak]
  8. La’Petarde [Mirosław Kurek, Daniel Planche, Abdallah Lazhari]
  9. Patomorfolodzy [Joanna Bobińska, Artur Bobiński, Marek Brakowiecki, Waldemar Golasiński]
  10. C.E.P. [Cezary Gut, Ewa Karlewska. Paweł Ługowski]
  11. Mikołajki [Mikołaj Stawicki, Daniel Klimek, Rafał Kilian]
  12. Laguna [Marek Strachota, Andrzej Bobiński, Hanna Bobińska]
  13. Z Kurii [Tomasz Skrzyniecki, Tomasz Wenski, Ireneusz Gajek]

Cóż rzec na zakończenie tej przydługiej może relacji? Chyba tyko to, że ciechanowskie spotkania na bulodromach są coraz bardziej interesujące i nabierają  sportowych rumieńców. W świetle miłych poturniejowych komentarzy okazuje się, że zawody petanque mogą dawać nie tylko  satysfakcję z rywalizacji, ale także stanowić alternatywną (w dobrym tego słowa znaczeniu) formę relacji społecznych. Wobec jakże często miałkich innych propozycji wspólne “granie w bule” odsłania swoją wartość. Jeśli słowo “kultura” oznacza przede wszystkim “uprawę”, to w poszukiwaniu nowych, atrakcyjnych form kultury wolnego czasu postulujemy uprawianie petanque – oczywiście w Ciechanowie!;)

Zdjęcia już do obejrzenia w galerii.

Gratulując wszystkim uczestnikom naszych turniejów, chcielibyśmy złożyć podziękowania firmom, które wsparły nasze przedsięwzięcie:

WORD Ciechanów

ABC KOMINKA

NORCO

Dziękujemy!