Miesiąc: Maj 2013

Bez kategorii, News

V Wielka Majówka z Petanque – wyniki V Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana

W niedzielę 5 maja przywitało nas iście majówkowe słońce, które sprzyjało rywalizacji aż do wieczora. Na liście startowej zanotowaliśmy zgłoszenia 17 dubletów – niektórzy nas opuścili, inni przybyli, po prostu petankowe życie…

Oto wyniki rundy eliminacyjnej V Otwartego Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana:

1 Ciechan Biały(7) [Witold Smoliński, Mariusz Stawicki – KP Ciechan] – 4 (16)
10:7(1) 13:7(10) 13:2(4) 10:3(3) 1:13(2)
2 Gibusy(2) [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz – Białostocki Klub Petanque] – 4 (14)
2:13(4) 13:1(5) 13:4(17) 13:11(16) 13:1(7)
3 Norco(3) [Rafał Kilian, Ireneusz Orłowski – KP Ciechan] – 4 (13)
13:1(5) 11:10(9) 13:10(16) 3:10(7) 13:2(4)
4 Lewandowski Team(11) [Marcin Sasin, Mateusz Stopczyński – KP Ciechan]- 4 (12)
7:9(12) 13:7(13) 13:1(10) 10:8(15) 13:7(8)
5 Petanqa Owidz2(4) [Zbigniew Hennig, Andrzej Włodarczyk – WKS Owidz] – 3 (17)
13:2(2) 13:6(17) 2:13(7) 13:7(9) 2:13(3)
6 LaPetarde2(16) [Mirek Kurek, Vilandas Juodžionis – Ule-Boules Warszawa] – 3 (14)
9:7(13) 13:0(12) 10:13(3) 11:13(2) 13:8(9)
7 Hvala(17) [Hubert Kilian, Mariusz Piątkowski – KP Ciechan] – 3 (13)
13:3(6) 6:13(4) 4:13(2) 13:7(1) 13:8(15)
8 Bad Boys(10) – [Mateusz Smoługa, Łukasz JaszczurowskiKP Ciechan] – 3 (12)
10:8(14) 7:13(7) 1:13(11) 13:5(5) 13:2(12)
9 Europa Minus(8) [Marek Stopczyński, Joanna Bobińska – KP Ciechan] – 3 (11)
0:0(0) 13:6(14) 4:13(9) 13:6(12) 7:13(11)
10 Borussia Dortmund(9) [Artur Bobiński, Marcin Bobiński – KP Ciechan] – 2 (15)
13:1(15) 10:11(3) 13:4(8) 7:13(4) 8:13(16)
11 Petardos(12) [Zbigniew Czapigo, Łukasz Kilian – KP Ciechan] – 2 (15)
9:7(11) 0:13(16) 13:6(1) 6:13(8) 2:13(10)
12 Petanqa Owidz1(13) [Leszek Farjaszewski, Błażej Chachowski – WKS Owidz]- 2 (13)
7:9(16) 7:13(11) 5:13(15) 13:4(6) 0:0(0)
13 LaPetarde1(15) [Boualem Bouamrane, Daniel Planche – Ule-Boules Warszawa] – 2 (13)
1:13(9) 0:0(0) 13:5(13) 8:10(11) 8:13(17)
14 Kraska(1) [Kraska Dawid, Julia Radkiewicz – UPKS Bula Łódź] – 2 (12)
7:10(7) 13:6(6) 6:13(12) 7:13(17) 13:7(5)
15 Ania i Michał(6) [Anna Gąsior, Michał Wolak – KP Ciechan] – 2 (10)
3:13(17) 6:13(1) 0:0(0) 4:13(13) 13:6(14)
16 Olimpia Olsztynek(5) [Bogdan Caryk, Kazimierz Przestrzelski]- 1 (14)
1:13(3) 1:13(2) 13:8(14) 5:13(10) 7:13(1)
17 Ten Pierwszy Raz(14) [Iza Głuszczak, Mariusz Długoszewski] – 1 (11)
8:10(10) 6:13(8) 8:13(5) 0:0(0) 6:13(6)

I runda play-off przyniosła poniższe rozstrzygnięcia:

Ciechan Biały – Bad Boys 13:04

Lewandowski Team – Petanqa Owidz 2 12:06

Norco – LaPetarde2 08:13

Gibusy – Hvala 06:13

W parach półfinałowych spotkały się trzy drużyny ciechanowskie i jedna warszawsko-litewska. Ciechan Biały wygrywa z Lewandowski Team 13:08, Hvala przegrywa z LaPetarde2 06:13.

W finale ciechanowianie z Ciechana Białego musieli uznać wyższość LaPetarde2 (07:13), w meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gracze z  Lewandowski Team, którzy pokonali Hvalę 13:6.

Klasyfikacja końcowa V Otwartego Turnieju  Dubletów o Puchar Ciechana – poniżej:

  1. LaPetarde2(16) [Mirek Kurek, Vilandas Juodžionis – Ule-Boules Warszawa]
  2. Ciechan Biały(7) [Witold Smoliński, Mariusz Stawicki – KP Ciechan]
  3. Lewandowski Team(11) [Marcin Sasin, Mateusz Stopczyński – KP Ciechan]
  4. Hvala(17) [Hubert Kilian, Mariusz Piątkowski – KP Ciechan]
  5. Gibusy(2) [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz – Białostocki Klub Petanque]
  6. Norco(3) [Rafał Kilian, Ireneusz Orłowski – KP Ciechan]
  7. Petanqa Owidz2(4) [Zbigniew Hennig, Andrzej Włodarczyk – WKS Owidz]
  8. Bad Boys(10) – [Mateusz Smoługa, Łukasz JaszczurowskiKP Ciechan]
  9. Europa Minus(8) [Marek Stopczyński, Joanna Bobińska – KP Ciechan]
  10. Borussia Dortmund(9) [Artur Bobiński, Marcin Bobiński – KP Ciechan]
  11. Petardos(12) [Zbigniew Czapigo, Łukasz Kilian – KP Ciechan]
  12. Petanqa Owidz1(13) [Leszek Farjaszewski, Błażej Chachowski – WKS Owidz]
  13. LaPetarde1(15) [Boualem Bouamrane, Daniel Planche – Ule-Boules Warszawa]
  14. Kraska(1) [Kraska Dawid, Julia Radkiewicz – UPKS Bula Łódź]
  15. Ania i Michał(6) [Anna Gąsior, Michał Wolak – KP Ciechan]
  16. Olimpia Olsztynek(5) [Bogdan Caryk, Kazimierz Przestrzelski]
  17. Ten Pierwszy Raz(14) [Iza Głuszczak, Mariusz Długoszewski]

Zwycięzcy V Otwartego Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana: Mirek Kurek, Vilandas Juodžionis

 

Drugie miejsce: Mariusz Stawicki, Witold Smoliński

 

Trzecie miejsce: Marcin Sasin, Mateusz Stopczyński

 

Czwarte miejsce: Hubert Kilian, Mariusz Piątkowski

Tradycją ciechanowskich zawodów stało się rozgrywanie turnieju o Puchar Przyjaźni. Trzy rundy szwajcara pozwoliły wyłonić tryumfatorów:

1 Norco(2) – 3 (4)
0:0(0) 13:2(3) 8:7(5)
2 Boualem et Daniel(5) – 2 (6)
13:7(7) 13:7(4) 7:8(2)
3 Borussia Dortmund(4) – 2 (5)
13:2(1) 7:13(5) 10:3(7)
4 Stepujace Truskawki(1) – 2 (4)
2:13(4) 0:0(0) 13:3(3)
5 Ten Pierwszy Raz(3) – 1 (6)
12:9(6) 2:13(2) 3:13(1)
6 Asia i Michal(7) – 1 (5)
7:13(5) 13:8(6) 3:10(4)
7 Bad Boys(6) – 1 (3)
9:12(3) 8:13(7) 0:0(0)

Mamy nadzieję, że uczestnicy turniejów opuścili ciechanowskie bulodromy syci wrażeń sportowych i towarzyskich. Do kolejnego spotkania, bracia bulerzy!

ms

Bez kategorii, News

V Wielka Majówka z Petanque – wyniki turnieju tripletów o Puchar NORCO

Na V Wielką Majówkę z Petanque w Ciechanowie czekaliśmy baaardzo długo.  I nadeszła! Na bulodromach w Ciechanowie w sobotę 4 maja stawiło się  16 tripletów walczących po raz trzeci o Puchar Norco. Z radością powitaliśmy bulerów z Gib, Owidza, Łodzi, Warszawy oraz – rzecz jasna – Ciechanowa i okolic. W fazie eliminacyjnej prym wiedli łodzianie i warszawiacy:

1 Bula(3) [Jarosław Cybulak, Marcin Rutkowski, Artur Pacześniak – UPKS Bula]- 5 (16)
13:7(10) 13:6(15) 13:5(1) 13:1(6) 13:0(7)
2 Fajne Chłopaki(1) [Cezary Zaniewski, Michał Zaniewski, Senih Demirrgil – Trois Boules Warszawa] – 4 (15)
13:1(2) 13:8(12) 5:13(3) 13:4(5) 9:8(6)
3 Hvala(15) [Łukasz Kilian, Mariusz Piątkowski, Hubert Kilian – KP Ciechan] – 4 (12)
11:4(16) 6:13(3) 13:10(10) 13:8(13) 12:11(8)
4 Farhen(6) [Zbigniew Hennig, Leszek Farjaszewski, Błażej Chachowski – WKS Owidz] – 3 (17)
13:7(9) 11:8(7) 13:3(5) 1:13(3) 8:9(1)
5 Ciechan Biały(7) [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński, Sławomir Chojnacki – KP Ciechan] – 3 (15)
13:8(14) 8:11(6) 13:10(12) 12:11(8) 0:13(3)
6 GiboCiechan(5) [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz, Zbigniew Czapigo – Białostocki Klub Petanque/KPCiechan] – 3 (12)
13:9(11) 13:5(8) 3:13(6) 4:13(1) 9:8(12)
7 Z Pewnością(13) [Grzegorz Zybert, Maciej Przysłupski, Wojciech Olbrycht – Ule-Boules Warszawa] – 3 (11)
9:13(8) 13:7(11) 13:8(2) 8:13(15) 13:8(9)
8 Brzuchy(14) [Andrzej Włodarczyk, Jacek Wiatrak, Michał Wolak – WKS Owidz/KP Ciechan] – 3 (9)
8:13(7) 3:13(9) 13:11(4) 13:6(2) 13:8(11)
9 Norco(8) [Rafał Kilian, Marcin Sasin, Artur Bobiński – KP Ciechan] – 2 (15)
13:9(13) 5:13(5) 13:2(9) 11:12(7) 11:12(15)
10 Ciemna Strona Mocy(9) [Grzegorz Dróżdż, Aleksandra Dróżdż, Natalia Dróżdż, Mariola Łukomska – Ule-Boules Warszawa] – 2 (13)
7:13(6) 13:3(14) 2:13(8) 13:9(10) 8:13(13)
11 Żoliborz(12) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk, Zbigniew Niemczyk – Ule-Boules Warszawa]- 2 (12)
13:6(4) 8:13(1) 10:13(7) 13:4(11) 8:9(5)
12 Triplet Trwam(10) [Marek Stopczyński, Mateusz Stopczyński, Marek Brakowiecki, Waldemar Golasiński – KP Ciechan] – 2 (12)
7:13(3) 12:4(4) 10:13(15) 9:13(9) 13:4(16)
13 Wika(2) [Wiktoria Rutkowska, Julia Radkiewicz, Dawid Kraska – UPKS Bula] – 2 (11)
1:13(1) 13:8(16) 8:13(13) 6:13(14) 13:9(4)
14 Niepokonani(11) [Julita Sasin, Joanna Bobińska, Marcin Bobiński, Hanna Bobińska – KP Ciechan] – 1 (11)
9:13(5) 7:13(13) 13:9(16) 4:13(12) 8:13(14)
15 Pastis(4) [Adam Szadkowski, Marek Markiewicz, Andrzej Żebrowski – UPKS Bula] – 1 (9)
6:13(12) 4:12(10) 11:13(14) 13:4(16) 9:13(2)
16 Marchewki(16) [Piotr Olbrycht, Jadwiga Olbrycht, Agnieszka Gostół] – 0 (10)
4:11(15) 8:13(2) 9:13(11) 4:13(4) 4:13(10)

Jak zwykle jednak petanka okazała się grą w swej nieprzewidywalności piękną! Łodzianie z Buli przegrywają z załogą pod wdzięczną nazwą Brzuchy (09:13)! Farhen ulega Ciechanowi Białemu 06:13, Hvala zwycięża nad GiboCiechanem 13:7, a w derbowym pojedynku Z Pewnością pokonują Fajnych Chłopaków 12:10.

W grach półfinałowych padaja następujące rozstrzygnięcia:

Ciechan Biały vs Brzuchy 13:05

Z Pewnością vs Hvala 13:10.

W finale Ciechan Biały pokonał Z Pewnością 13:5, w meczu o trzecie miejsce Brzuchy wygrały z Hvalą 13:06.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Ciechan Bialy(7) [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński, Sławomir Chojnacki – KP Ciechan]
  2. Z Pewnością (13) [Grzegorz Zybert, MaciejPrzysłupski, Wojciech Olbrycht – Ule-Boules Warszawa]
  3. Brzuchy(14) [Andrzej Włodarczyk, Jacek Wiatrak, Michał Wolak – WKS Owidz/KP Ciechan]
  4. Hvala(15) [Łukasz Kilian, Mariusz Piątkowski, Hubert Kilian – KP Ciechan]
  5. Bula(3) [Jarosław Cybulak, Marcin Rutkowski, Artur Pacześniak – UPKS Bula]
  6. Fajne Chlopaki(1) [Cezary Zaniewski, Michał Zaniewski, Senih Demirrgil – Trois Boules Warszawa]
  7. Farhen(6) [Zbigniew Hennig, Leszek Farjaszewski, Błażej Chachowski – WKS Owidz]
  8. GiboCiechan(5) [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz, Zbigniew Czapigo – Białostocki Klub Petanque/KPCiechan]
  9. Norco(8) [Rafał Kilian, Marcin Sasin, Artur Bobiński – KP Ciechan]
  10. Ciemna Strona Mocy(9) [Grzegorz Dróżdż, Aleksandra Dróżdż, Natalia Dróżdż, Mariola Łukomska – Ule-Boules Warszawa]
  11. Żoliborz(12) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk, Zbigniew Niemczyk – Ule-Boules Warszawa]
  12. Triplet Trwam(10) [Marek Stopczyński, Mateusz Stopczyński, Marek Brakowiecki, Waldemar Golasiński – KP Ciechan]
  13. Wika(2) [Wiktoria Rutkowska, Julia Radkiewicz, Dawid Kraska – UPKS Bula]
  14. Niepokonani(11) [Julita Sasin, Joanna Bobińska, Marcin Bobiński, Hanna Bobińska – KP Ciechan]
  15. Pastis(4) [Adam Szadkowski, Marek Markiewicz, Andrzej Żebrowski – UPKS Bula]
  16. Marchewki(16) [Piotr Olbrycht, Jadwiga Olbrycht, Agnieszka Gostół]

Zwycięzcy turnieju: Ciechan Biały w składzie: Mariusz Stawicki, Sławomir Chojnacki, Witold Smoliński

 

Drugie miejsce zajęli: Maciej Przysłupski, Grzegorz Zybert, Wojtek Olbrycht

 

Trzecie miejsce: Michał Wolak, Jacek Wiatrak, Andrzej Włodarczyk

 

Czwarte miejsce:  Łukasz Kilan, Mariusz Piątkowski, Hubert Kilian

 

Tradycyjnie rozegraliśmy także zawody o Puchar Przyjaźni. Trzy najlepsze drużyny otrzymały  trofea. Oto wyniki: 

1 Norco(2) – 3 (6)
13:3(9) 13:6(1) 13:6(4)
2 Gula(1) – 2 (6)
13:3(3) 6:13(2) 9:7(10)
3 Pastis(4) – 2 (4)
13:3(8) 13:1(6) 6:13(2)
4 Fajne Chlopaki(10) – 2 (4)
13:8(7) 13:4(5) 7:9(1)
5 Żoliborz(9) – 2 (4)
3:13(2) 12:4(8) 13:5(6)
6 Gibusy(7) – 2 (3)
8:13(10) 8:7(3) 13:4(5)
7 Ciemna Strona Nocy(3) – 1 (4)
3:13(1) 7:8(7) 11:4(8)
8 Niepokonani(6) – 1 (4)
13:4(5) 1:13(4) 5:13(9)
9 Wika(8) – 0 (5)
3:13(4) 4:12(9) 4:11(3)
10 Marchewki(5) – 0 (5)
4:13(6) 4:13(10) 4:13(7)

Wyniki V Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana oraz zdjęcia – niebawem.