Miesiąc: Wrzesień 2011

Bez kategorii, News

Ciechanowskie petankowe babie lato – po raz czwarty!

Ciechanowskie babie lato i tym razem nie zawiodło. Mamy chyba – odpukać – abonament na pogodę, a każdy kto bierze udział w petankowych imprezach wie, w jak wielkim stopniu o ich obliczu decyduje to, czy z nieba płyną ciepłe promienie słońca, czy też strumienie deszczu.

 

W sobotni (24.09) pogodny poranek w grodzie nad Łydynią zawitało zacne grono bulerów – 15 tripletów z Warszawy, Łodzi, Małgowa, Białegostoku, Gib i Ciechanowa.

Po fazie eliminacyjnej I Turnieju Petanque o Puchar Prezesa Norco tabela prezentowała się jak poniżej:

 

 

 

1 Żoliborz(13) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk, Zbigniew Niemczyk] – 4 (16)
13:6(1) 13:4(7) 13:6(8) 12:11(4) 3:13(3)
2 Norco(4) [Hubert Kilian, Ireneusz Orłowski, Rafał Kilian] – 4 (14)
0:0(0) 8:7(14) 13:9(12) 11:12(13) 12:6(8)
3

Synergy(3) [Marian Jarmondowicz, Bożena Zientarska, Robert Hojnacki,

Rafał Kaczmarek]- 4 (13)

1:13(8) 13:0(11) 13:4(14) 13:12(12) 13:3(13)
4 Ciechan Biały(5) [Mariusz Stawicki, Robert Korzeniowski, Witold Smoliński] – 4 (12)
8:13(7) 13:10(10) 13:3(6) 13:1(15) 13:11(12)
5 Z Pewnością (8) [Grzegorz Zybert, Wojciech Olbrycht, Maciej Przysłupski]  – 3 (16)
13:1(3) 13:11(2) 6:13(13) 10:6(7) 6:12(4)
6 Boules Brothers(7) [Tomasz Kubicki, Piotr Kamiński, Maciej Kaczorowski]- 3 (14)
13:8(5) 4:13(13) 13:10(2) 6:10(8) 13:1(1)
7 LaPetarde(14) [Paweł Jankowski, Mirosław Kurek, Daniel Planche] – 3 (13)
13:10(10) 7:8(4) 4:13(3) 13:0(2) 11:9(15)
8 Tranquillo(6) [Artur Grzenda, Stanisław Hołtyn, Piotr Miller] – 3 (10)
1:13(2) 0:0(0) 3:13(5) 13:6(10) 13:6(11)
9 No To Frugo(12) [Artur Bobiński, Marcin Sasin, Marek Brakowiecki] – 2 (16)
13:4(9) 12:9(15) 9:13(4) 12:13(3) 11:13(5)
10 Legion(10) [Jarosław Jabłoński, Zofia Jabłońska, Łukasz Jabłoński] – 2 (14)
10:13(14) 10:13(5) 9:8(9) 6:13(6) 0:0(0)
11 Zemsta Teściowej(1) [Paweł Baranowski, Miłosz Karbowski, Łukasz Onoszko] – 2 (12)
6:13(13) 13:2(9) 9:13(15) 13:0(11) 1:13(7)
12 Chmury(15) [Daniel Klimek, Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz] – 2 (12)
13:2(11) 9:12(12) 13:9(1) 1:13(5) 9:11(14)
13 Lwiątka(9)[Mariusz Klimaszewski, Urszula Klimaszewska, Maurycy Klimaszewski] – 2 (9)
4:13(12) 2:13(1) 8:9(10) 0:0(0) 13:11(2)
14 Gibusy(2) [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz, Izabela Bieluczyk] – 1 (14)
13:1(6) 11:13(8) 10:13(7) 0:13(14) 11:13(9)
15 Wandy, co Niemca Nie Chciały (11) [Magdalena Bobińska, Kinga Gonta, Dominika Czymerska] – 1 (13)
2:13(15) 0:13(3) 0:0(0) 0:13(1) 6:13(6)

W trakcie rundy kwalifikacyjnej pojawiła się na bulodromach ciechanowska telewizja internetowa, czego efekt można obejrzeć tutaj.

Pewną tradycją już się chyba stało, że drużyny z najwyższych pozycji po rozgrywkach szwajcarem nie mają łatwej drogi w play-off. Tak było i tym razem.  Żoliborz odpada po porażce 09:13 z Tranquillo, Norco przegrywa z LaPetarde 04:13, Ciechan Biały w takim samym stosunku ulega ekipie Z Pewnością. Jedynie Synergy awansuje dalej po zwycięstwie 13:06 nad Boules Brothers.

W finałowej czwórce znalazły się zatem trzy triplety warszawskie (Tranquillo, Z Pewnością oraz LaPetarde) oraz  łódzko-małgowski zespół Synergy. Koalicja graczy ze stolicy musiała jednak uznać wyższość ostatniej z wymienionych drużyn. W pierwszym półfinale Z Pewnością pokonali Tranquillo (11:05), a gracze z LaPetarde musieli uznać wyższość Synergy (01:13). Finał przynosi gładkie zwycięstwo ekipie z Łodzi i Małgowa – wynik 13:01 mówi sam za siebie. W meczu o trzecie miejsce LaPetarde wygrywa z Tranquillo 13:05.

Końcowa klasyfikacja turnieju tripletów prezentuje się zatem następująco:

  1. Synergy [Marian Jarmondowicz, Bożena Zientarska, Robert Hojnacki,Rafał Kaczmarek]
  2. Z Pewnością [Grzegorz Zybert, Wojciech Olbrycht, Maciej Przysłupski]
  3. LaPetarde [Paweł Jankowski, Mirosław Kurek, Daniel Planche]
  4. Tranquillo [Artur Grzenda, Stanisław Hołtyn, Piotr Miller]
  5. Żoliborz [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk, Zbigniew Niemczyk]
  6. Norco [Hubert Kilian, Ireneusz Orłowski, Rafał Kilian]
  7. Ciechan Biały[Mariusz Stawicki, Robert Korzeniowski, Witold Smoliński]
  8. Boules Brothers [Tomasz Kubicki, Piotr Kamiński, Maciej Kaczorowski]
  9. No To Frugo [Artur Bobiński, Marcin Sasin, Marek Brakowiecki]
  10. Legion [Jarosław Jabłoński, Zofia Jabłońska, Łukasz Jabłoński]
  11. Zemsta Teściowej [Paweł Baranowski, Miłosz Karbowski, Łukasz Onoszko]
  12. Chmury [Daniel Klimek, Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz]
  13. Lwiątka [Mariusz Klimaszewski, Urszula Klimaszewska, Maurycy Klimaszewski]
  14. Gibusy [Andrzej Mosiewicz, Ryszard Mosiewicz, Izabela Bieluczyk]
  15. Wandy, co Niemca Nie Chciały [Magdalena Bobińska, Kinga Gonta, Dominika Czymerska]

Rozwiązaniem organizacyjnym, które postaramy się utrzymać podczas kolejnych spotkań bulerskich w Ciechanowie, jest rozgrywanie “finału B”, czyli Turnieju Przyjaźni. Trzy rundy szwajcara może nie różnicują wystarczająco drużyn, ale stwarzają okazję do zabawy, a także – przy pewnym udziale szczęścia – zdobycia nagród! Gracze z trzech najlepszych tripletów Turnieju Przyjaźni otrzymali pamiątkowe statuetki:

1 Gibusy(5) – 2 (6)
13:8(2) 10:13(4) 13:7(1)
2 Legion(1) – 2 (5)
13:2(4) 13:8(3) 7:13(5)
3 Lwiątka(4) – 2 (4)
2:13(1) 13:10(5) 13:2(6)
4 Zemsta Teściowej(2) – 2 (3)
8:13(5) 13:4(6) 13:7(3)
5 Chmury(3) – 1 (4)
13:1(6) 8:13(1) 7:13(2)
6 Wandy, co Niemca Nie Chciały(6) – 0 (5)
1:13(3) 4:13(2) 2:13(4)

 

Niedziela (25.09) przynosi jeszcze więcej słońca i sportowej frajdy, bo drużyn więcej (24), więc i granie dłuższe. Faza eliminacyjna I Turnieju Petanque o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ciechanów kończy się przed szesnastą i pozwala ustalić następującą klasyfikację dubletów:

 

1 Norco(16) [Robert Korzeniowski, Rafał Kilian] – 5 (14)
13:7(14) 13:11(23) 10:6(17) 13:6(20) 8:2(6)
2 Słychać Strzały(20) [Mateusz Stopczyński, Mikołaj Stawicki] – 4 (17)
13:2(22) 13:4(9) 13:7(24) 6:13(16) 13:7(17)
3 Żoliborz 1(6) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk] – 4 (14)
13:3(5) 13:10(3) 13:9(7) 13:5(23) 2:8(16)
4 Synergy Jeden(9) [Marian Jarmondowicz, Rafał Kaczmarek] – 4 (11)
13:0(10) 4:13(20) 13:1(19) 13:3(22) 13:6(23)
5 Synergy(8) [Bożena Zientarska, Robert Hojnacki]- 4 (10)
4:12(17) 13:4(5) 13:0(14) 13:0(21) 13:3(7)
6 Farciarze(17) [Artur Pacześniak, Bernard Grzegorzewski] – 3 (19)
12:4(8) 8:7(4) 6:10(16) 11:8(3) 7:13(20)
7 Żoliborz 2(7) [Zbigniew Niemczyk, Wojciech Olbrycht] – 3 (15)
13:12(15) 8:6(1) 9:13(6) 13:12(24) 3:13(8)
8 Zemsta Teściowej(3) [Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko]- 3 (13)
13:5(2) 10:13(6) 11:10(4) 8:11(17) 13:2(24)
9 Rusałki(22) [Andrzej Mosiewicz, Jarosław Jabłoński]- 3 (12)
2:13(20) 13:1(10) 13:5(13) 3:13(9) 13:4(21)
10 L’Equipe de Boualem(4) [Boualem Bouamrane]- 3 (11)
13:7(12) 7:8(17) 10:11(3) 13:2(14) 13:4(1)
11 Sasanki(11) [Marcin Sasin, Artur Bobiński] – 3 (11)
10:11(1) 13:6(15) 6:13(21) 13:5(19) 13:4(12)
12 Ciechan Biały(15) [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński] – 3 (10)
12:13(7) 6:13(11) 13:7(5) 13:1(13) 13:0(14)
13 Boginie Gieretu(23) [Izabela Bieluczyk, Zofia Jabłońska]- 2 (17)
13:7(21) 11:13(16) 10:9(1) 5:13(6) 6:13(9)
14 Belfegory(24) [Andrzej Żebrowski, Bronisław Zawadzki]- 2 (14)
12:7(19) 13:7(13) 7:13(20) 12:13(7) 2:13(3)
15 Białe Gibusy(21) [Ryszard Mosiewicz, Łukasz Jabłoński] – 2 (13)
7:13(23) 9:6(2) 13:6(11) 0:13(8) 4:13(22)
16 Sospel (1) [Artur Grzenda, Stanisław Hołtyn] – 2 (12)
11:10(11) 6:8(7) 9:10(23) 11:9(2) 4:13(4)
17 Kocurki(19) [Paweł Ługowski, Michał Zaniewski] – 2 (11)
7:12(24) 13:4(18) 1:13(9) 5:13(11) 13:9(2)
18 Czarodziejki(13) [Magdalena Bobińska, Dominika Czymerska] – 2 (9)
13:11(18) 7:13(24) 5:13(22) 1:13(15) 13:7(10)
19 Mix Team(12) [Cezary Zaniewski, Daniel Klimek] – 2 (8)
7:13(4) 4:13(14) 13:1(10) 13:8(5) 4:13(11)
20 Ogniste Łapy(14) [Marek Strachota, Łukasz Krzyczkowski] – 1 (17)
7:13(16) 13:4(12) 0:13(8) 2:13(4) 0:13(15)
21 Komorów Drift(5) [Anna Gąsior, Wojciech Gąsior] – 1 (14)
3:13(6) 4:13(8) 7:13(15) 8:13(12) 13:8(18)
22 PG 20(2) [Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz] – 1 (10)
5:13(3) 6:9(21) 13:4(18) 9:11(1) 9:13(19)
23 Ciupakabry(18) [Patrycja Jabłońska, Karol Grabowski]- 1 (6)
11:13(13) 4:13(19) 4:13(2) 13:5(10) 8:13(5)
24 Smurfy(10) [Kinga Gonta, Marcin Bobiński] – 0 (12)
0:13(9) 1:13(22) 1:13(12) 5:13(18) 7:13(13)

Do play-off wchodzi 16 ekip – i znów kilka niespodzianek:

Norco – Sospel 10-11

Rusałki – Zemsta Teściowej 11:13

Synergy – Ciechan Biały 13:10

Boginie Gieretu – Synergy Jeden 00:13

Żoliborz 1 – Belfegory – 13:5

Sasanki – Farciarze – 01:13

Żoliborz 2 – L’Equipe de Boualem – 06-13

Białe Gibusy – Słychać Strzały – 11-13

 

W ćwierćfinałach padają następujące wyniki:

Sospel – Zemsta Teściowej 6:12

Synergy – Synergy Jeden 04:13

Żoliborz 1 – Farciarze 13:00

L’Equipe de Boualem – Słychać Strzały 11:05

 

W pierwszym półfinale Synergy Jeden wygrywa z białostocką Zemstą Teściowej (09:07), w drugim L’Equipe de Boualem odnosi zwycięstwo nad Żoliborzem (13:12). Finał, który z zainteresowaniem oglądała grupka kibiców, przyniósł zdecydowaną dominację Mariana Jarmondowicza i Rafała Kaczmarka i zakończył się wynikiem 13:02. Franz z Boualemem przyjęli porażkę z wielką klasą – z uśmiechem gratulowali tryumfatorom.

W pojedynku o trzecie miejsce Żoliborz 1 pokonał Zemstę Teściowej 13:09.

Niedzielne mecze finałowe, toczące się już w świetle reflektorów, potwierdziły świetną dyspozycję zawodników z Synergy. Wielkie gratulacje dla podwójnych tryumfatorów ciechanowskich Jesiennych Bul!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Synergy Jeden(9) [Marian Jarmondowicz, Rafał Kaczmarek]
  2. L’Equipe de Boualem(4) [Boualem Bouamrane, Daniel Planche]
  3. Żoliborz 1(6) [Piotr Niemczyk, Michał Niemczyk]
  4. Zemsta Teściowej(3) [Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko]
  5. Słychać Strzały(20) [Mateusz Stopczyński, Mikołaj Stawicki]
  6. Synergy(8) [Bożena Zientarska, Robert Hojnacki]
  7. Farciarze(17) [Artur Pacześniak, Bernard Grzegorzewski]
  8. Sospel (1) [Artur Grzenda, Stanisław Hołtyn]
  9. Norco(16) [Robert Korzeniowski, Rafał Kilian]
  10. Żoliborz 2(7) [Zbigniew Niemczyk, Wojciech Olbrycht]
  11. Rusałki(22) [Andrzej Mosiewicz, Jarosław Jabłoński]
  12. Sasanki(11) [Marcin Sasin, Artur Bobiński]
  13. Ciechan Biały(15) [Mariusz Stawicki, Witold Smoliński]
  14. Boginie Gieretu(23) [Izabela Bieluczyk, Zofia Jabłońska]
  15. Belfegory(24) [Andrzej Żebrowski, Bronisław Zawadzki]
  16. Białe Gibusy(21) [Ryszard Mosiewicz, Łukasz Jabłoński]
  17. Kocurki(19) [Paweł Ługowski, Michał Zaniewski]
  18. Czarodziejki(13) [Magdalena Bobińska, Dominika Czymerska]
  19. Mix Team(12) [Cezary Zaniewski, Daniel Klimek]
  20. Ogniste Łapy(14) [Marek Strachota, Łukasz Krzyczkowski]
  21. Komorów Drift(5) [Anna Gąsior, Wojciech Gąsior]
  22. PG 20(2) [Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz]
  23. Ciupakabry(18) [Patrycja Jabłońska, Karol Grabowski]
  24. Smurfy(10) [Kinga Gonta, Marcin Bobiński]

 

Podobnie jak w sobotę rozegraliśmy Turniej Przyjaźni. Wzięły w nim udział drużyny, które nie zakwalifikowały się do fazy play-off oraz te, które odpadły w jej pierwszej rundzie . Oto wyniki:

1 Rusałki(6) – 3 (4)
13:7(11) 11:10(9) 13:3(2)
2 Ciechan Biały(7) – 3 (3)
13:1(10) 13:2(2) 13:6(8)
3 Kocurki(9) – 2 (5)
13:4(1) 10:11(6) 12:4(3)
4 Mix Team(8) – 2 (5)
13:4(5) 13:1(3) 6:13(7)
5 Białe Gibusy(4) – 2 (2)
2:13(2) 13:6(10) 13:3(12)
6 Żoliborz 2(2) – 1 (8)
13:2(4) 2:13(7) 3:13(6)
7 Boginie Gieretu(3) – 1 (5)
13:3(12) 1:13(8) 4:12(9)
8 Ciupakabry(11) – 1 (4)
7:13(6) 11:13(1) 13:7(10)
9 Norco(1) – 1 (4)
4:13(9) 13:11(11) 9:13(5)
10 Smurfy(12) – 1 (4)
3:13(3) 11:3(5) 3:13(4)
11 Sasanki(5) – 1 (4)
4:13(8) 3:11(12) 13:9(1)
12 Czarodziejki(10) – 0 (6)
1:13(7) 6:13(4) 7:13(11)

Potem jeszcze tylko dekoracja zwycięzców, pamiątkowe fotografie i – późnym wieczorem – bulerzy ruszyli w krótszą lub dłuższą podróż do domu. Tegoroczny sezon petanque nieuchronnie zmierza do końca, ale można chyba liczyć na to, że będziecie jeszcze wpadać do Ciechanowa?

Zdjęcia:

w galerii Picasa: triplety, dublety;

w galerii flash: triplety, dublety.

Bez kategorii, News

Jesienne Boules A.D. 2011 – komunikat organizacyjny

 

ZAPRASZAMY DO CIECHANOWA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU PETANQUE!

24.09.2011 – I Turniej Petanque o Puchar Prezesa Norco (triplety)


25.09.2011 – I Turniej Petanque o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ciechanów (dublety)


Miejsce: boisko SSP w Ciechanowie, ul.Wyspiańskiego 11A [mapa]

Rejestracja godz. 9.00-9.30, 9.30 początek rozgrywek.

Wpisowe 30 PLN (7 EUR) od osoby – rejestracja via Internet (ciechan.petanque@gmail.com) do 22 września, 35 PLN (8 EUR) w dniu zawodów. Gwarantujemy kawę, herbatę, słodycze, obiad – obiad domowy (triplety), pizza (dublety).

Juniorzy odpowiednio: 20, 25 PLN.

System rozgrywek:

  • 5 rund eliminacyjnych systemem szwajcarskim z Buchholzem, liczba zespołów awansujących do play-off uzależniona od liczby zgłoszeń;

  • limit czasowy na rozgrywkę: 50 (triplety), 40 (dublety) minut + dodatkowy rzut świnką;

  • mecz finałowy oraz o trzecie miejsce bez limitu czasowego;

  • 4 najlepsze zespoły otrzymują trofea (puchary, medale); trofea dla trzech najlepszych zespołów w turniejach pocieszenia (Turnieje Przyjaźni);

  • Najbliższe hotele: Hotel MOSiR ; Hotel Korona

  • Schronisko PTSM – ilość miejsc ograniczona, koszt ok. 20 PLN (5 EUR) od osoby, kontakt – bezpośrednio z organizatorem – 504 011 697 (Mariusz Stawicki)

  • Wersje PDF zaproszeń: po polsku; english version.

Bez kategorii, News

Ciechan wygrywa w Grunwaldzie

W I Turnieju o Puchar Wójta Gminy Grunwald Ciechan Biały (Witold Smoliński, Mariusz Stawicki) zajął I miejsce po zwycięstwie 13:9 nad Ciechanem Maciejowym (Marcin Sasin, Mikołaj Stawicki). 6 miejsce zajęli Artur i Asia Bobińscy (Holiday in Kambodża), 10 – Gumisie (Magda Bobińska, Kinga Gonta). Relacja i fotki już na stronie federacyjnej:

www.petanque.pl

oraz w serwisie Stefana:

www.petanque.net.pl

Więcej zdjęć w naszej galerii.