Ciechan też się budzi!

W gdańskim turnieju o wdzięcznej nazwie „Na Przebudzenie” mieliśmy wziąć udział w składzie o wiele liczniejszym, żałujemy – nie udało się. Ciechan był jednak reprezentowany przez nasz nadmorski zaciąg (w części jeszcze in spe:)). Oto wyniki zmagań:

1. Krzysztof Marszałowicz, Michał Olejnik (Gdańskie Boule)
2. Leszek Farjaszewski, Zbigniew Hennig (Sprint Owidz)
3. Paweł Wilk, Stanisław Wilk (Gdańskie Boule)
4. Claudia Chrabkowski, Patryk Chrabkowski (Sprint Owidz)
5. Jan Neugebauer, Jerzy Panek (ChTPF Chojnice)
6. Radosław Gólcz, Adrian Perszewski (CHTPF Chojnice)
7. Karol Drawc, Krzysztof Mularski (Gdańskie Boule)
8. Jakub Olfier, Wiktor Wróblewski (Gdańsk/Dunajki)
9. Gunnel Landquist, Karl Ostberg (Malmo Boule)
10. Małgorzata Witecka, Tomasz Skrzyniecki (Ciechan Ciechanów)
11. Paweł Wesołowski, Andrzej Włodarczyk (Sprint Owidz)
12. Urszula Ostberg, Gert Landquist (Malmo Boule)
13. Marta Maj, Dariusz KOsikowski (Rumia/ Czerniec)
14. Sławomir Jargiełło, Michał Kupiec (Gdańskie Boule)
15. Czesław Selke, Stanisław Słomian (ChTPF Chojnice)
16. Ewa Momot, Marek Pochodaj (Gdańskie Boule)

Zdjęcia: galeria Klubu Petanki Ciechan na FB.

 

Nasz człowiek tam był, więc oddajmy mu głos. Halo, halo! Tomku… jesteś na łączach…

 

ZACZYNALI W ULEWIE, KOŃCZYLI W „TROPIKACH”…

czyli zwycięstwo gdańskiej młodzieży…

Gdańszczanie Krzysztof Marszałowicz i Michał Olejnik (RARYTASY), niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie, wygrali pierwszy w tym sezonie rozegrany w Gdańsku turniej petanque pod patronatem PFP. W finale, po emocjonującej grze, pokonali faworyzowany dublet Sprintu Owidz Leszek Farjaszaewski – Zbigniew Hennig (FARHEN) 13-12. W meczu o trzecie miejsce, w „derbach rodzinnych” Wilkowie (ojciec z synem) z Gdańska pokonali duet Chrabkowskich (ojciec z córką) z Owidza 13-3. W zawodach wystąpiło 16 dubletów w tym dwa z Malmo (Szwecja).

 

 

Jeszcze niespełna godzinę przed rozpoczęciem zawodów, nie było pewne czy dojdą one do skutku. W Gdańsku cały czas mocno padało, a gdańskie bulodromy pokryły się kałużami. Mimo tych niesprzyjających warunków 32 graczy (w tym czwórka debiutantów) przystąpiła do sportowych zmagań. Pierwsza runda odbywała się w ulewie i przy… świecącym słońcu. Potem było już tylko słońce, z którego korzystały co niektóre uczestniczki zawodów, próbując się… opalać. W pierwszej rundzie los skojarzył faworytów – Farhen pokonał Gdańskie Boule (Stanisław Wilk, Paweł Wilk) 11-10; natomiast Atomic (Claudia i Patryk Chrabkowski) wygrali z Owocem Pomorza (Jan Neugebauer, Jarzy Panek) 13-12. Następna runda sypnęła niespodziankami – para debiutantów Pioruny (Marta Maj, Dariusz Kosikowski) zwyciężyli faworyzowany duet ze Szwecji Stanhen (Urszula Ostberg, Gert Lanquist) 13-8, prowadząc w pewnym momencie 12-0! W pojedynku wielkich przegranych gier Gdańskie Boule okazały się lepsze od Owocu Pomorza 13:12. Trzecia runda i kolejne niespodzianki. Bez porażki pozostają Rarytasy (po sukcesie z Farhenem) i Atomic, natomiast na trzecim miejscu plasują się – głównie dzięki znakomitym puentom kolejnej debiutantki Małgorzaty Witeckiej – Gosiaczki. Wysoko w tabeli jest również gdańska młodzież Fakaldo (Karol Drawc, Krzysztof Mularski), która na koncie ma tylko porażkę (z Atomicami). Pierwsze z trzech zwycięstw odnosi Owoc Pomorza. Przed ostatnią rundą zasadniczą pewniakami do awansu są Rarytasy, Atomic, Farhen, Gdańskie Boule i Dunajki Przymorze (Wiktor Wróblewski i Jakub Olfier). Ci ostatni, po porażce w pierwszej rundzie z Gosiaczkami 11-13, pewnie wygrywają trzy kolejne pojedynki. Po czwartej kolejce nastąpiła przerwa na posiłek, po której gdański bulodrom nie przypominał tego sprzed czterech godzin. Teraz mieliśmy „Saharę” i trudno było uwierzyć, że jeszcze niedawno obiekt był cały w… wodzie. Dzięki zwycięstwom w ostatnich meczach awans do play-off zapewniły sobie ekipy Owocu Pomorza, Fakaldo i młodzież z Chojnic Straż Leśna (Radosław Gołcz, Adrian Parszewski). Rundę zasadniczą wygrały Gdańskie Boule przed Atomicami i Farhenem (po cztery zwycięstwa), czwarte miejsce zajęły Rarytasy, które przegrały dwa ostatnie mecze. Warto zaznaczyć, że po rozegraniu pięciu spotkań, nie było zespołu bez porażki, jak też i bez zwycięstwa, co świadczy, że każdy mógł wygrać z każdym i było wiele niespodziewanych rozstrzygnięć.

W pierwszej rundzie play-off pewnie wygrywali faworyci i jedynie w potyczce Rarytasów z Owocem Pomorza było trochę emocji. Ostatecznie wygrali gdańszczanie 13-8, mimo iż na „dzień dobry” przegrywali 0-6. Półfinały to dwa wewnątrz-klubowe pojedynki. W rywalizacji owidzkiej faworyzowany Farhen pokonał Atomica 13-6, natomiast w gdańskie doszło do małej niespodzianki – liderzy cyklu Grand Prix „Gdańskie Boule” Krzysztof Marszałowicz i Michał Olejnik okazali się lepsi od Stanisława i Pawła Wilków 13-9. Wielki finał to rewanż za mecz w trzeciej rundzie (wówczas Rarytasy wygrały z Farhenem 11-9). Tym razem gdańskie „młode wilczki” wygrały jednym oczkiem. Jest to największy sukces Krzyśka i Michała, którzy „na poważnie” zaczęli grać w petanque latem ubiegłego roku.

Turniej „Na Przebudzenie” był udaną imprezą. Uczestnicy byli zadowoleni z atmosfery panującej podczas turnieju, co podkreślali zwłaszcza debiutanci. Warto również wspomnieć o cennych nagrodach ufundowanych przez firmę Host International. Panie Stasiu – więcej takich turniejów, a Gdańsk będzie się piął w górę w hierarchii polskiej petanque!

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

1. RARYTASY – Krzysztof Marszałowicz, Michał Olejnik (Gdańskie Boule)

2. FARHEN – Leszek Farjaszewski, Zbigniew Hennig (Sprint Owidz)

3. GDAŃSKIE BOULE – Paweł Wilk, Stanisław Wilk (Gdańskie Boule)

4. ATOMIC – Claudia Chrabkowski, Patryk Chrabkowski (Sprint Owidz)

5. OWOC POMORZA – Jan Neugebauer, Jerzy Panek (ChTPF Chojnice)

6. STRAŻ LEŚNA – Radosław Gólcz, Adrian Perszewski (CHTPF Chojnice)

7. FAKADO – Karol Drawc, Krzysztof Mularski (Gdańskie Boule)

8. DUNAJKI PRZYMORZE – Jakub Olfier, Wiktor Wróblewski (Gdańsk/Dunajki)

9. MALMO BOULE – Gunnel Landquist, Karl Ostberg (Malmo Boule)

10. GOSIACZKI – Małgorzata Witecka, Tomasz Skrzyniecki (Ciechan Ciechanów)

11. SPRINT – Paweł Wesołowski, Andrzej Włodarczyk (Sprint Owidz)

12. STANHEN – Urszula Ostberg, Gert Landquist (Malmo Boule)

13. PIORUNY – Marta Maj, Dariusz Kosikowski (Rumia/ Czerniec)

14. BAKSZYSZ – Sławomir Jargiełło, Michał Kupiec (Gdańskie Boule)

15. DEBY – Czesław Selke, Stanisław Słomian (ChTPF Chojnice)

16. EWMAR – Ewa Momot, Marek Pochodaj (Gdańskie Boule)

Tomek Skrzyniecki