Zastępy Ciechana pod Grunwaldem

Jeszcze nidgy tak wielu graczy z Ciechanowa nie wystąpiło na turnieju poza rodzinnym miastem! Pod Grunwald wyprawiło się nas aż 16 (8 dubletów). W silnie obsadzonym, rozgrywanym w wyjatkowej, nocnej formule turnieju o Puchar Wójta Gminy Grunwald wypadliśmy nie najgorzej. Siódme miejsce wśród 55 uczestników zmagań zajął zespół NORCO (Hubert i Rafał Kilianowie), ósme Ciechan Biały (Witold Smoliński, Mariusz Stawicki), jedenaste Damy Radę (Artur Bobiński, Marcin Sasin). Warto zauważyć, że wszystkie te drużyny odniosły po 5 zwycięstw (przy dwóch porażkach), czyli tyle samo, co ekipa z czwartego miejsca. O kolejności decydowały zatem Buchholz i małe punkty.

Rankingowe punkty dla klubu zdobył też dublet Słychać Strzały (Mikołaj Stawicki, Mateusz Stopczyński), który sklasyfikowany został na 18 miejscu.

W turnieju zwyciężył zespół Sfora w składzie Leszek Farjaszewski i Paweł Wilk, drugie miejsce zajął dublet Synergy (Alicja Święch i Marian Jarmondowicz), na trzecim miejscu uplasował się Liderson (Lidia Marcinkowska i Włodzimierz Marcinkowski).

Relację wraz z kompletem wyników opublikował serwis www.petanque.net.pl

Zasługujący na słowa najwyższego uznania sukces organizacyjny i promocyjny doceniły media. Krótką relację wyemitował Teleekspress:

 

W razie problemów z odtwarzaniem – bezpośredni link do filmu: obejrzyj.

dłuższą zaś TVP Olsztyn:

 

W razie problemów z odtwarzaniem – bezpośredni link do filmu: obejrzyj.

Kilka fotek znajdziecie w naszej galerii na Facebooku: zobacz.