Wyjazdowy koniec sezonu Ciechana

Koniec sierpnia i początek wzrześnia to gorący czas w petankowym kalendarzu zawodników Klubu Petanki Ciechan.

31 sierpnia nasi gracze wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu: II Grunwaldzkiej Nocy Petanque w Mielnie. II miejsce w rozgrywkach zajął Ciechan Biały (Mariusz Stawicki, Witold Smoliński), który – choć pokonał zwycięzców – reprezentujących WKS Owidz Zbyszka Henniga i Leszka Farjaszewskiego – ze względu na słabszego Buchholza musiał zadowolić się niższym stopniem podium. 11 pozycję zajęli Tomek Skrzyniecki i Michał Wolak, 21 – Mikołaj Stawicki i Michał Olejnik. W zawodach wzięło udział 39 dubletów z Mielna, Gdańska, Owidza, Chojnic, Śremu, Leszna, Łodzi, Warszawy i Ciechanowa.

Dwa tygodnie później czterech reprezentantów K. P. Ciechan uczestniczyło w turniejach w Chojnicach. W sobotę 14 września triplet Ciechan Kaszubski w składzie Michał Olejnik, Tomek Skrzyniecki, Robert Szczepański zajął dobre, 5 miejsce. Artur Bobiński, Marcin Sasin i Mariusz Stawicki zostali sklasyfikowani na 7 pozycji. 15 września w dubletach Tomek Skrzyniecki grający w parze z Andrzejem Włodarczykiem z Owidza zajął 15 miejsce i zdobył, tak jak dzień wcześniej wszyscy gracze Ciechana, kolejne punkty w rankingu.

Przed nami sobotni turniej w Ciechocinku, a za niespełna dwa tygodnie zamknięcie sezonu w Ciechanowie – ostatni turniej pod patronatem Polskiej Federacji Petanque w roku 2013! Spodziewamy się licznych i silnych reprezentacji z wielu klubów. Komunikat organizacyjny – lada dzień. Zapraszamy!