Boule on the Water, czyli jesienne zmagania o Puchar Ciechana!

Jeszcze takiego turnieju w Ciechanowie nie było! Do tej pory udawało się nam jesienią trafiać w babie lato. Tym razem Jesienne Boules były właśnie – jesienne.  Pierwszy dzień deszcz – przy jeszcze w miarę suchych boiskach, drugiego dnia boiska były już nasączone jak gąbka. Co jednak ciekawe, poziom dobrego humoru graczy okazał się wprost proporcjonalny do ilości wody – rósł w trakcie zmagań! Za to serdecznie uczestnikom turnieju dziękujemy!

W sobotnim turnieju dubletów na stracie stawiło się 40 odważnych ludzi z Kowna, Lwowa, Warszawy, Gdańska, Biełegostoku, Gib, Śremu i Ciechanowa, którzy nie przestraszyli się deszczu. Po 5 rundach szwajcara i trzech play-off najlepsi okazali się Michał Wolak (Ciechanów) i Stefan Bartkowiak (Śrem), którzy wygrali wszystkie mecze. Gratulacje! Oto przebieg zmagań: pobierz.

Niedzielne single to była już petanka ekstremalna! W błocie i deszczu rozegraliśmy siedem rund eliminacyjnych i trzy play-off. Ciekawostką jest fakt, że w pierwszej rundzie pucharowej odpadła najlepsza czwórka z eliminacji! W turnieju zwyciężył Witold Smoliński (Ciechanów), który pokonał w finale Michała Zaniewskiego (Warszawa). Przebieg zmagań można prześledzić tutaj: pobierz.

Uśmiechnięte twarze, dobry humor i ciepłe relacje na długo pozostaną w pamięci uczestników Jesiennych Bul A.D. 2015. Po raz kolejny okazało się, że tu właśnie należy szukać siły petanque. Wielkie dzięki!